تفاوت لیفتراک و ریچتراک

یکی از انواع لیفتراک ها که با عنوان ریچتراک شناخته می شود در اصل برای کاربرد در فروشگاه های بزرگ طراحی شده است. این نوع از لیفتراک ها نیز از قدرت مانور بالایی برخوردار بوده و اجسام را تا بیشترین ارتفاع ممکن بلند می کنند.

نام این ماشین به این واقعیت اشاره دارد که حامل چنگک ها  قابلیت رسیدن به اماکنی فرای پایه های کمکی آن را داشته و می تواند به مکان بار و وزنه های مختلف برسد. ترکیب دو فاکتور وجود پایه های کمکی و قابلیت دسترسی به مکان های مختلف باعث می شود که ریچتراک ها بتوانند وزنه ها را تا ارتفاع بالایی در حدود ده متر بالا کشیده و همچنین در محیط های دشوار و نامناسب نیز کاربری داشته باشند.

وجود باتری و پایه های کمکی در ریچتراک ها باعث می شود که این ماشین ها هیچ گونه نیازی به وزنه های متعادل کننده جهت بلند کردن بارها نداشته باشند.

برخی از کارخانجات تولید کننده ریچتراک، در طراحی ماشین های خود یک کابین تعبیه می کنند که باعث به وجود آمدن موقعیت دید راحت تری برای راننده آن می شود. برخی دیگر از تولید کنندگان ریچتراک ها نیز تنها از یک سایبان بلند و باز استفاده می کنند که نشاندهنده عدم نیاز به کابین مخصوص است. همچنین در طراحی برخی دیگر از ریچتراک ها از دوربین هایی در قسمت حامل چنگک ها استفاده شده است که با ارائه تصاویری از پیرامون وسیله و پخش آنها از طریق صفحه نمایش موجود در کابین راننده، به جهت یابی راحت تر کمک می کند. چنین سیستمی می تواند هم به صورت بیسیم و هم از طریق کابل کار کند. به هر حال تجربه نشان می دهد که آن دسته از دوربین هایی که از طریق کابل تصاویر را به صفحه نمایش موجود در کابین راننده مخابره می کنند مطمئن تر هستند چرا که در این روش امکان بروز اختلال سیگنال ها باسیگنال های منابع خارجی کمتر است.

علیرغم کاربری فوق العاده ریچتراک ها در فضاهای داخلی، این وسایل برای کاربردهای بیرونی چندان مناسب به نطر نمی رسند. فاصله کم موجود در قسمت زیر حامل چنگک ها به هنگام کار کردن در فضاهای ناهموار و ناهمتراز ممکن است موجب بروز مشکلاتی در عملکرد دستگاه شود. به علاوه سیستم نیرومحرکه برقی آنها به خاطر کار کردن در سطوح ناهموار و مواج ممکن است خیلی سریع دچار مشکل شده و در معرض آسیب واقع شود.

قطعات کمپرسور هوا قطعات لیفتراک قطعات بالابر


خدمات پردیس صنعت