تفاوت لیفتراک و ریچتراک

یکی از انواع لیفتراک ها که با عنوان ریچتراک شناخته می شود در اصل برای کاربرد در فروشگاه های بزرگ طراحی شده است. این نوع از لیفتراک ها نیز از قدرت مانور بالایی برخوردار بوده و اجسام را تا بیشترین ارتفاع ممکن بلند می کنند.

نام این ماشین به این واقعیت اشاره دارد که حامل چنگک ها  قابلیت رسیدن به اماکنی فرای پایه های کمکی آن را داشته و می تواند به مکان بار و وزنه های مختلف برسد. ترکیب دو فاکتور وجود پایه های کمکی و قابلیت دسترسی به مکان های مختلف باعث می شود که ریچتراک ها بتوانند وزنه ها را تا ارتفاع بالایی در حدود ده متر بالا کشیده و همچنین در محیط های دشوار و نامناسب نیز کاربری داشته باشند.

وجود باتری و پایه های کمکی در ریچتراک ها باعث می شود که این ماشین ها هیچ گونه نیازی به وزنه های متعادل کننده جهت بلند کردن بارها نداشته باشند.

برخی از کارخانجات تولید کننده ریچتراک، در طراحی ماشین های خود یک کابین تعبیه می کنند که باعث به وجود آمدن موقعیت دید راحت تری برای راننده آن می شود. برخی دیگر از تولید کنندگان ریچتراک ها نیز تنها از یک سایبان بلند و باز استفاده می کنند که نشاندهنده عدم نیاز به کابین مخصوص است. همچنین در طراحی برخی دیگر از ریچتراک ها از دوربین هایی در قسمت حامل چنگک ها استفاده شده است که با ارائه تصاویری از پیرامون وسیله و پخش آنها از طریق صفحه نمایش موجود در کابین راننده، به جهت یابی راحت تر کمک می کند. چنین سیستمی می تواند هم به صورت بیسیم و هم از طریق کابل کار کند. به هر حال تجربه نشان می دهد که آن دسته از دوربین هایی که از طریق کابل تصاویر را به صفحه نمایش موجود در کابین راننده مخابره می کنند مطمئن تر هستند چرا که در این روش امکان بروز اختلال سیگنال ها باسیگنال های منابع خارجی کمتر است.

علیرغم کاربری فوق العاده ریچتراک ها در فضاهای داخلی، این وسایل برای کاربردهای بیرونی چندان مناسب به نطر نمی رسند. فاصله کم موجود در قسمت زیر حامل چنگک ها به هنگام کار کردن در فضاهای ناهموار و ناهمتراز ممکن است موجب بروز مشکلاتی در عملکرد دستگاه شود. به علاوه سیستم نیرومحرکه برقی آنها به خاطر کار کردن در سطوح ناهموار و مواج ممکن است خیلی سریع دچار مشکل شده و در معرض آسیب واقع شود.

لیفتراک دست دوم

لیفتراک های نو، دستگاههای گران قیمتی می باشند. اگر کار شما به لیفتراکی برای چند ساعت در روز و یا فقط چند روز نیاز دارد، به صرفه تر است اگر شما یک لیفتراک دست دوم بخرید. قبل از هر گونه تماس و یا مراجعه به شرکتی کمی درباره ی آن تحقیق کنید. شما باید شناسایی کنید چه مدلی را نیاز دارید.

زمانی که شما لیفتراک های دست دوم را با هم مقایسه می کنید مهم است که یک مدل مناسب برای خود پیدا کنید. به خصوص اگر شرکت شما برای انجام امور روزانه اش به لیفتراک وابسته می باشد. چگونه یک لیفتراک دست دوم بخریم؟

۱) در نظر بگیرید چه نوع لیفتراکی مورد نیاز شماست. لیفتراک ها در برند، اندازه و نوع کاربرد متفاوت هستند. اگر شما قبلا صاحب یک لیفتراک بوده اید، مشخص کنید چه جنبه هایی برای شما مهم است و چه جنبه هایی از اهمیت کمتری برخوردار است. الف) چه وزنی را قصد دارید با لیفتراک خود حمل کنید؟ همیشه لیفتراکی را انتخاب کنید که بیشترین بار مورد نیاز شما را حمل کند . حتی اگر به ندرت نیاز به حمل این وزن حداکثری باشد. ب) حداکثری ارتفاعی که باید بار در آن حمل شود چقدر است؟ لیفتراک ها در بلند کردن بار، ارتفاع های متفاوتی دارند. دوباره ماکزیمم ارتفاعی که بار در آن حمل می کنید در نظر بگیرید. ج) لیفتراک را میخواهید در فضای داخلی استفاده کنید یا فضای خارجی؟ لیفتراک ها برای فضاهای خارجی طراحی شده اند و بالابرهای برقی برای محیط های داخلی.

۲) لیفتراک های دست دوم نمایندگان مختلف فروش و سایر فروشندگان را با هم مقایسه کنید. در مورد لیفتراک های دست دومی که با توان خرید شما متناسب است و نیاز شما را برآورده می کند تحقیق کنید. الف) برخی از نمایندگان فروش تجهیزات، به فروش لیفتراک های دست دوم هم می پردازند. ب) شرکت های اجاره دهنده ی لیفتراک نیز ممکن است لیفتراک های دست دوم داشته باشند و آنها را برای فروش به کار بگیرند. ج) تجارت های محلی ممکن است بعد از خرید یک لیفتراک جدید، لیفتراک قدیمی خود را به فروش برسانند.

۳) فروشندگان را ملاقات کنید و توانایی لیفتراک های آنان را مقایسه کنید. الف) از فروشنده بپرسید که لفتراکش برای چه مدتی کار کرده است. اکثر ماشین آلات یک شمارنده ی زمان دارند که زمان کارکرد دستگاه را نشان می دهد. در حین خرید لیفتراک دست دوم، مدت کارکرد مهم تر از سال ساخت آن می باشد. ب) سوابق تعمیر و نگه داری لیفتراک را بررسی کنید. آیا لیفتراک در مدتهای معینی سرویس شده است ؟ اگر قطعه ای از آن با قطعه ای دیگر جا به جا شده است بررسی کنید. ج) فاکتورهای وارانتی را بررسی کنید. اگر وارانتی آن به زودی تمام خواهد شد، می توانید مبلغ پرداختی را پائین بیاورید. د) از یک اپراتور بخواهید با لیفتراک کار کند و سلامت آن را تایید کند. ه) از یک مکانیک بخواهید مشکلاتی که پیدا کرده اید را بررسی کند و هزینه ی آن را به دست آورید.

۴) بعد از تمام این مراحل خرید خوبی را انجام دهید و آن را در شرایط مناسب استفاده کنید.

لیفتراک کوماتسو

شرکت تولیدی ماشین آلات صنعتی کوماتسو (ژاپن) دومین و بزرگترین تولید کننده ماشین آلات صنعتی راه سازی بعد از شرکت کاترپیلای آمریکا می باشد. این شرکت ژاپنی در سال ۱۹۱۷ در حومه شهر توکیو پایتخت ژاپن بنا نهاده شده و تا به امروز کار خود را در ضیمنه ساخت ماشین آلات صنایع سنگین ادامه داده.لیفتراک کوماتسو یکی از محصولات بسیار پر کاربرد این شرکت می باشد که در سرتا سر دنیا به دلیل کیفیت در ساخت و بازدهی بالا از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار است.

از سال ۱۹۲۱، کوماتسو جلودار و پیشگام در زمینه تولید محصولاتی متناسب با نیازهای رشدیافته جهانی بوده است. کوماتسو وظیفه اجتماعی خود می داند که به عنوان واحدی بین المللی در زمینه کسب و کار راه حل هایی را برای افزایش کارآیی و کاهش هزینه های کارکردی بیابد.

با لیفتراک کوماتسو آسایش و آرامش را تجربه کنید. قدرت میدان دید وسیع، کاهش سر و صدا و لرزش، کاهش خستگی کاربر و افزایش بهره وری و فناوری پاک از ویژگی های لیفتراک کوماتسو است.

کوماتسو در سال ۱۹۵۳ شروع به تولید لیفتراک ها، کامیون های کمپرسی و وسایلی ویژه متناسب با هدف کرد. دو سال بعد اولین تجهیزات تولیدی اش را به آرژانتین صادر کرد. اولین دفتر خارج از کشور این کمپانی در هند در سال ۱۹۶۴ گشایش یافت. در همان سال اولین لیفتراک در استرالیا ارائه شد. از سال ۱۹۴۵، شرکت لیفتراک کوماتسو بطور سریع رشد یافت . حتی شرکت لیفتراک کوماتسو در سال ۱۹۷۶ برای افزایش نیاز روزافزون برای فرآورده های آن در شمال آمریکا تاسیس شد.

سرویس لیفتراک

چند وقت یکبار به سرویس لیفتراک نیاز داریم ؟

این پرسشی است که واقعا هیچ پاسخ تنظیم شده ای ندارد. هر لیفتراکی متفاوت می باشد. اینکه چند وقت یکبار نیاز دارید آن را سرویس کنید می تواند به تمام متغیرهای مختلف بستگی داشته باشد مانند اینکه عمر لیفتراک چقدر است، چند وقت یکبار استفاده می شود، در چه نوع زمینی کار می کند و چه مقدار وزن بار را بطور مرتب بالا می برد و انتقال می دهد. زمانی که با فروشنده صحبت می کنید، آن ها می توانند برنامه ای برای سرویس و نگهداری ارائه دهند تا حداقل اختلال در کار شرکت ایجاد شود و هرچیزی را برایتان هموار سازد. سرویس منظم لیفتراک چیز مهمی است اما اگر هر مشکلی فورا ایجاد شده است فکر نکنید که می توانید به سادگی تا بررسی حفظ و نگهداری بعدی منتظر بمانید. هر مشکلی نیاز دارد تا سریعا و به صورت کارآیی بررسی و حل شود. از سویی دیگر ممکن است مشکلی عمیق تر وجود داشته باشد. بنابراین بهتر است که دستگاه دچار آسیب موقتی الان بررسی شود تا نسبت به زمانی که دستگاه بطور کامل خراب شود. پس همین حالا برای کمک به شرکت تان و سرویس لیفتراک اقدام کنید.

الحاقی لیفتراک

در رابطه با الحاقی لیفتراک گاهی اوقات الحاقی های ویژه ای روی شاخک ها برای گسترش کار، گرفتن بشکه، عمل کردن به عنوان یک جرثقیل سقفی، بلند کردن مواردی با شکل غیر عادی مانند رول موکت یا حتی بالابردن افراد استفاده می شود. استفاده از الحاقی تایید نشده می تواند ویژگی های بالابری و تعادلی را تغییر دهند و منجر به چپ شدن لیفتراک شوند. هر الحاقی که می تواند بر عمل ایمن یا ظرفیت لیفتراک اثر بگذارد باید توسط سازنده لیفتراک تایید شود. کارفرما باید با مارکی روی لیفتراک مشخص کند که وزن جدید با الحاقی روی لیفتراک چقدر است. قوانین، کارفرما را ملزم می کند که کاربری با قابلیت مناسب را برای این کار اختصاص دهد.

لیفتراک تویوتا

تویوتا شرکت خودروسازی ژاپنی و چندملیتی است، که دفتر مرکزی آن، در شهر تویوتا، آیچی قرار دارد.این شرکت در سال ۲۰۱۱ پس از جنرال موتورز و گروه فولکس‌واگن، به‌عنوان سومین شرکت خودروسازی جهان شناخته شد.

داستان لیفتراک تویوتا به قصه پرفراز ونشیب صنایع سنگین تویوتا بازمی گردد که پس از روبرو شدن با مشکلات تبدیل به شرکتی پیشگام و قابل اعتماد شده است. صنایع سنگین تویوتا داستان استوار در زمینه صنایع سنگین دارد که می توان رد آن را در  حدود سالهای دهه ۱۹۳۰ یافت از زمانی که صنایع سنگین تویوتا شروع به کار کرد آنها شرکت صنایع تلفیقی سنگین را در چهار شاخه طبقه بندی کردند: خودرو سازی ،  موتور و ماشین آلات، سیستم های الکترونیک و الکتریک،تجهیزات ساخت و ساز و لیفتراک.

انواع لیفتراک تویوتا:

لیفتراک دیزلی تویوتا – لیفتراک برقی تویوتا – لیفتراک دوگانه سوز تویوتا

لیفتراک ، امروزه یکی از ماشین های ضروری در صنعت حمل و نقل و جابه جایی بار است. انتخاب لیفتراک مناسب برای یک شرکت، کارخانه و حتی یک انبار ضروری است. لیفتراک ها در انواع مختلف لیفتراک دیزلی ، لیفتراک برقی ، لیفتراک دوگانه سوز در بازار موجود هستند. کیفیت، کارآیی، ایمنی و همچنین خدمات پس از فروش لیفتراک از عواملی هستند که باید مشتریان لیفتراک به آن توجه کنند.

مشخصات لیفتراک های تویوتا
کارایی و بهره وری بالا, قدرت مانور فوق العاده, سازگار با محیط زیست ، سهولت در سرویس و عمر طولانی تر لیفتراکهای تویوتا طی سالیان متمادی به اثبات رسیده است.

لیفتراک هلی

هسته مرکزی شرکت HELI  در سال ۱۹۵۸ با نام اولیه تجهیزات و ماشین آلات معدنی HEFEI  آغاز به کار کرد . شکل گیری و گسترش آن در سال ۱۹۹۳ انجام شد و هم اکنون این شرکت عضو بورس شانگهای می باشد . محصولات این شرکت شامل انواع لیفتراک ، لودر چرخ لاستیکی ، ماشین آلات معدنی ، ماشین های الکتریکی ، قطعات ریخته گری ، مواد آهنی و … می باشد . شرکت هلی،  ۲۴ سال متوالی در زمینه تولید و فروش لیفتراک رتبه نخست را در کشور چین کسب کرده است و جزء ده تولید کننده برتر لیفتراک در جهان می باشد .

سری دستگاه مدل ظرفیت حمل بار kg نوع موتور مدل موتور
AC-ELECTRIC FORKLIFT 1.5 ton CPD15 ۱۵۰۰ الکتریکی ایتالیا ZAPI
AC-ELECTRIC FORKLIFT 2 ton CPD20 ۲۰۰۰ الکتریکی ایتالیا ZAPI
AC-ELECTRIC FORKLIFT 2.5 ton CPD25 ۲۵۰۰ الکتریکی ایتالیا ZAPI
AC-ELECTRIC FORKLIFT 3 ton CPD30 ۳۰۰۰ الکتریکی ایتالیا ZAPI
سری دستگاه مدل ظرفیت حمل بار kg نوع موتور مدل موتور
DUAL FUEL FORK LIFT 2 ton CPQYD20 ۲۰۰۰ دوگانه سوز NISSAN
DUAL FUEL FORK LIFT 2.5 ton CPQYD25 ۲۵۰۰ دوگانه سوز NISSAN
DUAL FUEL FORK LIFT 3 ton CPQYD30 ۳۰۰۰ دوگانه سوز NISSAN
DUAL FUEL FORK LIFT 3.5 ton CPQYD35 ۳۵۰۰ دوگانه سوز NISSAN
سری دستگاه مدل ظرفیت حمل بار kg نوع موتور مدل موتور
Engine Powered Forklift 1.5 ton CPCD15 ۱۵۰۰ دیزلی ژاپن ISUZU
Engine Powered Forklift 2 ton CPCD20 ۲۰۰۰ دیزلی ژاپن ISUZU
Engine Powered Forklift 2.5 ton CPCD25 ۲۵۰۰ دیزلی ژاپن ISUZU
Engine Powered Forklift 3 ton CPCD30 ۳۰۰۰ دیزلی ژاپن ISUZU
Engine Powered Forklift 3.5 ton CPCD35 ۳۵۰۰ دیزلی ژاپن ISUZU
Engine Powered Forklift 5 ton CPCD50 ۵۰۰۰ دیزلی ژاپن ISUZU
Engine Powered Forklift 7 ton CPCD70 ۷۰۰۰ دیزلی ژاپن ISUZU
Engine Powered Forklift 10 ton CPCD100 ۱۰۰۰۰ دیزلی ژاپن ISUZU
Engine Powered Forklift 15 ton CPCD150 ۱۵۰۰۰ دیزلی CUMMINS QSB6.7

لیفتراک هیوندای

لیفتراک هیوندای دارای ظاهری با ظرافت همراه با قدرت بالا و کیفیتی پایدار است. قدرت و آلایندگی بسیار پایین لیفتراک رضایت مشتری را در هر شرایط محیطی همیشه می تواند جلب کند.انجام پروژه با لیفتراک هیوندای در هر زمان و مکان همیشه خوشایند است. لیفتراک هیوندای در انواع  لیفتراک دیزلی ، لیفتراک دوگانه سوز (گازی وبنزینی) و برقی در تناژ مختلف تولید و عرضه می شوند.

هیوندای (Hyundai)  مجموعه ای از شرکتها و کارخانجات بزرگ است که در سال ۱۹۴۷ توسط آقای چونگ جو یونگ (Chung Ju Yung) بنیان گذاری و تاسیس شد.صنایع سنگین هیوندای (Hyundai Heavy Industry)  زیر مجموعه ی  شرکتهای هیوندای می باشد، که به عنوان بزگترین شرکت کشتی سازی جهان شناخته شده است. این شرکت از سال ۱۹۸۵ شروع به تولید ماشین آلات سنگین (راهسازی، معدنی) و صنعتی نموده است که شامل  : بیل مکانیکی، مینی بیل، لودر، مینی لودر، بکهو لودر ، و انواع لیفتراک ها می باشد.

لیفتراک دوسان دوو

شروع تجارت لیفتراک دوو

در اواخر دهه ۱۹۶۰، بازار بومی لیفتراک به نوعی برای واردات باز بود تا زمانی که شرکت ماشین سازی کره شروع به واردات لیفتراک های مونتاژ شده بعنوان بخشی از پروژه ملی گسترش صنایع ماشین آلات پرداخت. بعنوان شرکت دولتی برفروش تجهیزات اولیه تمرکز کرد سپس گروه کسب و کار در سطح وسیع انجام شد. این منتهی به ظهور صنایع سنگین دوو در سال ۱۹۷۶ شد و شاخه لیفتراک به بازار فروش راه خود را در سرتاسر کره برای فروش و خدمات این تجهیزات باز کرد. در سال ۱۹۷۸ کارخانه تولید لیفتراک کامل شده بود و تلاش هایی بر توسعه محصولات و تمرکز بر بهبود کیفیت از طریق آموزش متداوم تکنیکی صورت گرفته بود.

گسترش صادرات لیفتراک

دوو،تجارت بومی لیفتراک را در سال ۱۹۶۷ شروع کرد و تا ۹۰ درصد سهم بازار را در کره به دست آورد. با وارد شدن به دهه ۸۰، بهبود تکنولوژیکی دوو و موفقیت در فروش آن را به جایگاهی رساند که رشد معنی داری برای کسب و کار در لیفتراک به دست آورد. شرکت صنایع کاترپیلار ایالات متحده آمریکا پیشنهاد یک پروژه سرمایه گذاری مشترک بر روی لیفتراک را در سال ۱۹۸۱ مطرح کرد که نشانی از فشارهای رقابتی در آمریکا می داد که همین امر بطور معنی داری فروش لیفتراک دوو را گسترش داد. در سال ۱۹۸۴، ساخت کارخانه ای جدید تکمیل شد که کمک به استقرار پایه ای برای ساخت محصولاتی با ارزش افزوده بالا برای صادرات نمود. در سال ۱۹۹۳، شرکت شبکه فروش گسترده ای را تاسیس کرد و شروع به صادرات مدل هایی کرد و از این طریق تکنولوژی بومی را توسعه داد که بعنوان برندی مستقل و شناخته شده است. شرکت سپس گواهینامه هایی را از UL آمریکا، CE اروپا و ISO9001 و ISO14001 کسب کرد که منجر به افزایش بازارهای جهانی شد.

توسعه مدل های جدید

در سال ۱۹۹۸، گروه لیفتراک مدل های مناسبی را با سری G5 (۴۰۰۰ تا ۶۵۰۰ lb لیفتراک احتراق داخلی) را توسعه داد. سه سال برنامه توسعه R&D منجر به توسعه هسته تکنولوژی های موتوری، انتقال و سیستم های هیدرولیکی شد. کیفیت محصول از طریق انواع کارکرد و تست های دوام پذیری عبور می کند. قابلیت اعتماد به اجزای اصلی محصول از طریق تایید و ارزیابی مراکز قابل اعتماد جهانی صورت گرفته اند. بهبود معنی داری در راحتی کاربر و محیط دوست داشتنی سطوح بالایی از رضایت مشتری را نتیجه داد. شاخه فروش بررسی هایی را در زمینه ای وسیع پس از فروش بعنوان بخشی از استراتژی بازاریابی مشتری محور برای این خانواده جدید از لیفتراک ها اجرا کرد. مدل G5 در سرتاسر جهان به خاطر دوام پذیری، قابلیت اعتماد و قسمت های راحت برای کاربر شناخته شده است.

برنامه شبکه معاملاتی گسترده

برای گسترش در بازارهای جهانی، گروه لیفتراک شرکت های فروش و تامین لوازم یدکی را در ایالات متحده آمریکا، بلژیک، برزیل و سنگاپور بنیان گذاشته است. این شرکت همچنین سیستم توزیع معاملاتی اش را به بیش از ۵۰۰ مکان در ۹۰ کشور جهان توسعه داد. این شبکه معاملاتی ۷۱ مدل لیفتراک متفاوت با هر دو نیروی احتراق داخلی و برقی توزیع می کند که جوابگوی بسیاری از نیازهای مشتری در سراسر بازارها بود.

اجزای لیفتراک

بدنه لیفتراک: این قسمت اساس دستگاه است که از دکل، محور، چرخ، وزنه ی تعادل، حفاظ بالایی و منبع انرژی تشکیل شده است. این قسمت ممکن است دارای مخزن سوخت و مایع هیدرولیک که در هنگام مونتاژ دستگاه به آنها اضافه می شود.

وزنه ی تعادل: این بخش وزنه ای(حجم) است که در پشت قاب لیفتراک قرار گرفته است. هدف از قرار دادن این وسیله، به تعادل درآوردن لیفتراک در هنگام بالا بردن اجسام است. در لیفتراک های برقی باتری های سربی اسیدی به عنوان وزنه ی تعادل نیز انجام وظیفه می کنند.

اتاقک: قسمتی است که شامل یک صندلی برای اپراتور لیفتراک می باشد که شامل: پدالهای کنترل، فرمان، اهرم و داشبورد است که امکان خوانش را برای اپراتور فراهم می آورد.

حفاظ بالایی: یک سقف فلزی است که توسط میله هایی در هر زاویه حمایت می شود و برای محافظت از اپراتور در مقابل افتادن چیزی تعبیه شده است. در برخی لیفتراک ها حفاظ بالایی (گارد) در هنگام مونتاژ لیفتراک تعبیه می شود.

منبع انرژی: این قسمت ممکن است یک موتور احتراق داخلی باشد که توسط گاز LP ، CNG، سوخت گازوئیلی یا دیزلی کار می کند. انرژی موتورهای لیفتراک توسط باتری و یا سوخت سلولی حمایت می شوند. موتور الکتریکی در لیفتراک های نوع DC و AC استفاده می شود.

سیلندرهایی برای خم کردن : سیلندر هیدرولیکی در بدنه و دکل لیفتراک نصب شده اند. سیلندرهایی برای خم کردن در قسمت دکل های جلویی و عقبی برای کمک به موتور در حین بالا بردن اجسام نصب شده است.

دکل: یک قطعه ی عمودی است که وظیفه ی بالا و پائین آوردن اجسام را انجام می دهند که از یک ریل به هم پیوسته تشکیل شده است که پایداری جانبی را فراهم می کند. این ریلهای به هم پیوسته ممکن است دارای رولر و یا بوشینگ باشند. دکل به صورت هیدرولیکی کار می کند و مستقیما توسط یک یا چند سیلندر هیدرولیک حرکت می کند. این قطعه ممکن است به بدنه ی اصلی و یا محور جلو نصب شده باشد. انواع مختلف کانتینرهای دکل به لیفتراک اجازه می دهد بدون افزایش وزن کمی بالا رود. این برای زمانی که بخواهیم پالت هایی را جابه جا کنیم مفید است.

گارد: این قسمت یک بخش ضمیمه شده برای شاخک ها می باشد و یا ضمیمه ی فایلهای دیگر می باشد. این بر روی لیفتراک نصب شده است و و ریلهای دکلها را به وسیله ی زنجیرها و یا اتصال مستقیم به سیلندرهای هیدرولیک حرکت می دهد. مانند دکلها گارد نیز ممکن است دارای رولر و یا بوشینگ برای حرکت به سمت دکل ریلهای به هم پیوسته باشد.

الحاقی: این قسمت دارای مکانیزمی است که به گارد وصل شده است و به طور موقت و یا دائم برای حفظ تعادل بار مناسب می باشد. برخی از این الحاقی ها شامل سایدشفت، فایل پیوست اسلیپ شیفت ، گیره های حمل مقوا، گیره های چند منظوره، روتاتورها و … می باشد. چرخ: برای فضاهای بسته مانند انبار از تایر سولید و برای فضاهای باز از تایر پنوماتیک استفاده می شود.